baner Biegamy na Malince

VII Bieg Terenowy Zgierz Malinka odbędzie się 18 września 2022. Tradycyjnie trasa biegu zostanie wyznaczona wokół terenów rekreacyjnych na Malince. Trasa ma charakter crossowy rzadko spotykany na terenach miejskich.

DYSTANS
Biegi odbywają się na trzech dystansach: 4, 8 i 12 km, czyli od jednego do trzech okrążeń trasy biegowej. Niezależnie od wybranej trasy wszyscy zawodnicy startują jednocześnie.

BIEG DLA DZIECI
Dodatkowo odbędą się biegi dla dzieci i młodzieży. Trasa zostanie wytyczona wokół stawu i wyniesie 800 m dla grupy wiekowej 7-14 lat. Dla najmłodszych 0-6 lat przewidziany jest bieg na 150 m.

MEDALE
Każdy z zawodników, który dotrze do mety otrzyma symboliczny medal o charakterystycznym kształcie maliny. Dla trzech najszybszych biegaczy na każdym dystansie przewidziano puchary w kategorii Panie i Panowie.

MIASTECZKO BIEGOWE
Miasteczko biegowe mieści się na terenie MOSiR Zgierz Malinka, który dzięki rewitalizacji zyskał szereg atrakcji. Znajdują się na nim: duży plac zabaw dla dzieci, tor do pumptrucku, wodny plac zabaw, dwa boiska do siatkówki plażowej, mini piłki nożnej i koszykówki, dwa boiska do beach soccera, kąpieliska, wypożyczalnia kajaków oraz strzelnica golfową. Dodatkowo na dzieci będą czekały gry i zabawy.

TRASA Mapa - trasa biegu Przewyższenia