baner Biegamy na Malince

Biegi Terenowe Zgierz Malinka odbywają się cyklicznie w czerwcu i wrześniu każdego roku. Ze względu na prace remontowe na terenie MOSiR Zgierz Malinka najbliższa edycja wydarzenia zaplanowana została na wrzesień 2020 roku.

VI Bieg Terenowy Zgierz Malinka Bieg odbędzie się we wrześniu 2020. Tradycyjnie trasa biegu zostanie wyznaczona wokół terenów rekreacyjnych na Malince. Trasa ma charakter crossowy rzadko spotykany na terenach miejskich.

DYSTANS
Biegi odbywają się na trzech dystansach: 4, 8 i 12 km, czyli od jednego do trzech okrążeń ścieżki biegowej. Niezależnie od wybranej trasy wszyscy zawodnicy startują jednocześnie.

BIEG DLA DZIECI
Dodatkowo odbędą się biegi dla dzieci. Trasa zostanie wytyczona wokół stawu i wyniesie 800 m. Dla najmłodszych roczników do 6 lat przewidziany jest bieg na 150 m.

MEDALE
Każdy z zawodników, który dotrze do mety otrzyma symboliczny medal o charakterystycznym kształcie maliny. Dla trzech najszybszych biegaczy na każdym dystansie przewidziano puchary w kategorii Panie i Panowie.

MIASTECZKO BIEGOWE
Tradycyjnie w sąsiedztwie biura zawodów powstanie miasteczko biegowe oferujące różne formy aktywności dla dzieci i dorosłych. W strefie sportowej znajdą się urządzenia do rywalizacji sportowej. Na dzieci będą czekały zabawy i gry edukacyjne.

TRASA Mapa - trasa biegu Przewyższenia